Jak si najít práci? 6 užitečných tipů.

Hledání práce není vždy snadné. Přinášíme několik tipů, jak celý proces zefektivnit a najít práci nejen rychle, ale také nějakou, která stojí za to.

opportunity1. Začněte hned

Hledání práce není na místě odkládat. Krátký odpočinek není na škodu, ale zkuste nevypadnout z rytmu každodenního režimu. Situace na českém trhu práce je nynní velmi dobrá, ale ideální práce Vám sama do klína nespadne. Hledejte aktivně, nestačí odpovědět na několik inzerátů. Pokud máte volno, zkuste věnovat hledání práce stejný čas, který byste v opačném případě strávili v ní.

2. Oslovte i místa, kde nikoho nehledají

Máte-li co nabídnout, neexistuje důvod, proč neoslovit společnost, která se Vám zamlouvá. Ačkoli nejsou zrovna vypsané pozice, na které se hodíte, můžete zaujmout. Nespornou výhodou je, že nebudete čelit konkurenci ze strany ostatních uchazečů. Firma také zpravidla ocení Váš aktivní přístup, i když nenastoupíte hned, je možné, že se Vám ozvou později.

2. VÍTEJTE I NEÚSPĚCHY A VYCHÁZEJTE Z NICH

Evidujte si i neúspěšné pokusy. Budete mít přehled, kde Vás odmítli a z jakého důvodu. Na slabých stránkách se mnohem lépe pracuje, když je dokážete správně identifikovat. Nebojte se zeptat, z jakého důvodu jste nebyli pozváni, nebo v čem byli lepší úspěšní kandidáti. Nehrozí Vám nic jiného, než slušné odmítnutí.

cv3. ZÁKLADEM JE DOBRÝ ŽIVOTOPIS A MOTIVAČNÍ DOPIS

Vaše curriculum vitae a motivační dopis může být zaručenou vstupenkou na pracovní pohovor, ale také Vám může dveře do nové práce zavřít i do budoucna, pokud není na dostatečné úrovni. Životopis s gramatickými chybami, bez potřebných údajů nebo i s nevhodnou fotkou je lepší ani neposílat. Tvorba opravdu kvalitního životopisu je poměrně komplexní problematika, která však při znalosti struktury a detailů pomůže zaujmout a získat skvělou práci. Věnujte proto dostatek času získávání informací o tom, jak má životopis a související dokumenty vypadat. Profesionální životopismotivační dopis si můžete nechat také na míru vytvořit.

4. NEVZDÁVEJTE TO! VYHRÁVAJÍ VYTRVALÍ.

I když se čas hledání prodlužuje a finanční rezervy krátí, zachovejte si zdravé sebevědomí a ucházejte se o pozice, které odpovídají Vaší kvalifikaci a chcete na ně nastoupit. V zaměstnání strávíte podstatnou část svého života, tak se nenechte vtáhnout někam, kde budete vyloženě nespokojení. Mějte na paměti, že při každodenním pracovním nasazení se hůře dále aktivně hledá.

5. NA POHOVOR SE DOBŘE PŘIPRAVTE

[sociallocker id=“760″]Je důležité být na pohovoru dobře připraven. Nesmí se stát, že Vás zaskočí otázka na zaměření nebo stručnou historii společnosti, do které se hlásíte, nebo otázka na přibližnou náplň pozice, o kterou se ucházíte. Nutností je prohlédnout si před pohovorem webovou prezentaci společnosti, každé informace navíc jsou Vaše plus.
Vždy je vhodné ověřovat informace z více zdrojů a utvořit si vlastní názor.
job[/sociallocker]

KDE HLEDAT PRÁCI?

Vyzkoušejte:

Internetové portály, které se věnují zprostředkování práce – jobs.cz, prace.cz, zamestnani.cz, profesia.cz, volnamista.cz, jobdnes.cz, dobraprace.cz, monster.cz, prace.centrum.cz
Podívejte se přímo na webové stránky firem a oslovte je
Servery s inzercí – annonce.cz, bazos.cz, i-bazar
Portál ministerstva práce a sociálních věcí
Noviny a lokální místa s inzercí
Zkuste se přijít zeptat na práci osobně!
Veletrhy, burzy práce – Profesia days, Career days, Jobs expo, Job fair MSV
Personální agentury

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *