Motivační dopis se kterým uspějete. Jak na něj?

Ruku v ruce k životopisu patří motivační dopis. I ten má svá pravidla a významně ovlivní Vaši šanci k pozvání na pracovní pohovor. V tomto článku si ukážeme, jak napsat motivační dopis, který zaujme.

Napište motivační dopis (motivační od slova motivace), ne průvodní dopis.

oai50p0

Většina uchazečů o práci píše průvodní dopis, což je špatně. Neopakujte věci, které již máte v životopise, ani nepište, že jste flexibilní, přátelští a úžasní. Možná, že jste úžasní, ale takové fráze píše téměř každý. To jediné, co firmu zajímá, je konkrétní příklad toho, jak jim přinesete zisky. Správný motivační dopis vyvolá ve čtenáři touhu vás poznat. Je to vstupenka na pohovor.

Jak napsat motivační dopis?

oai4zp0

  • Důležité je již oslovení. Najděte si na internetu adresáta, kterému svůj motivační dopis posíláte. Je veliký rozdíl při oslovení Zdravím/ Vážená paní Nováková.
  • Začátek by měl být krátký a formální. Je to sdělení na jakou pozici se hlásíte a kde jste ji našli.
  • Pozor! Teď přijde důležitá část, kterou se odlišíte od zbytku uchazečů a to motivace, proč chcete pracovat právě na této pozici. Pište konkrétně Např. Líbí se mi Vaše firma proto a proto a chci být součástí tak skvělého týmu. Také se Vám může líbit filozofie firmy. Důležité je psát vždy na konkrétní pozici do konkrétní firmy. Neposílejte univerzální průvodní dopis všem, jako to dělá většina lidí. Pište skutečný motivační dopis.
  • Nejdůležitější část je motivovat firmu, aby chtěli Vás. Napište silný argument, proč jste nejlepší kandidát. Pokud budou tyto argumenty tři ještě lépe. Nechte tyto argumenty vyniknout, zvýrazněte je v textu, nebo je napište pod sebe pomocí odrážek. Odpovězte tím firmě na jejich jedinou skutečnou otázku. Jak jim přinesete zisk?
  • V poslední části by mělo být napsáno, že přikládáte své CV. To by mělo být skvělé a v souladu s vaším motivačním dopisem. Opět je důležité zaujmout, odlišit se od ostatních kandidátů. Rozlučte se s nimi a vyzvěte je k akci v podobě osobního setkání.

 

  • Celý motivační dopis by neměl být delší než půl stránky. A pro lepší čtivost doporučuji členit do odstavců.
  • Motivační dopis k žádosti o místo pište vždy, i když ho v inzerátu nevyžadují.
  • Postupně na naše stránky www.grafickyzivotopis.cz budeme přidávat konkrétní příklady motivačních dopisů pro administrativní pracovníky, asistentky, obchodní zástupce apod. Nechte se jimi inspirovat, ale nezapomeňte, jak je důležité napsat originál. Protože Vy jste originál!
Chcete-li mít perfektní motivační dopis nechte to na nás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *