Jak má vypadat životopis v roce 2017?

Víme, jaké budou trendy v psaní životopisů v roce 2017. Pojďte se s námi podívat, co zůstává stejné a kde nás čekají velké změny.

Dobře sestavený životopis bude i v roce 2017 otevírat dveře na pohovory pro zajímavé pracovní pozice, stáže i studijní programy. Kdo dokáže efektivně popsat své zkušenosti, vyzdvihnout přednosti a zaujmout, získá velikou výhodu.

První dojem hraje stále výraznější roli

Lidé rok od roku čtou méně a méně. Je to způsobeno tím, že informací je velké množství a informační technologie mění způsob, kterým náš mozek tyto informace zpracovává. Týká se to i personalistů a zaměstnavatelů, kteří nebudou váš životopis číst tam a zpět. Ti zkušenější přesně vědí, kam se dívat a na vás je zaujmout. Ať už dobře napsaným podtitulem, grafickou úpravou či neotřelým, ale vkusným vybočením z řady.

Fotografie bude čím dál žádanější

Ačkoliv 90% pracovních pozic ze své povahy nevyžaduje speciální vzhled a často je lepší fotku do životopisu nedávat (Přečtěte si více o fotografiích v CV), fotky budou opět žádanější. Poroste také význam on-line pracovních sítí jako je LinkedIn, kde je fotka považována naopak za velmi žádoucí element.

Background check sociálních profilů bude častější

Dejte pozor, co vše máte veřejně na Facebooku. Zejména na odpovědnější pozice si budou personalisté a zaměstnavatelé stále častěji vybírat i podle vaší elektronické vizitky. Zkuste si zadat své jméno do Google, podívat se na svůj Facebookový, Twitterový či Instagramový účet a promyslete, jestli chcete, aby tyto informace znal i zaměstnavatel.

Prudce roste význam počítačových dovednosti

Schopnost práce se specializovaným softwarem i rychlé ovládání a efektivní hledání informací je dnes pro mnoho profesí klíčové. Nebojte se popsat do detailu, na jaké úrovni jsou Vaše znalosti a jaké programy ovládáte. V dnešní době už je nesmysl uvádět schopnosti typu e-mail, Windows, nebo internet. Zaměstnavatel naopak ocení absolvovaná školení.

Grafická úprava je stále žádanější

Ruku v ruce s originalitou a počítačovými dovednostmi jde grafická úprava. Pro kreativní pozice se postupně stává standardem a decentní a vhodná stylizice pomůže vždy. V roce 2017 životopis bez gramatických chyb nestačí, měl by být také vhodně upravený a formátovaný.
UKÁZKY GRAFICKÝCH CV

Vzory životopisů v 2017

Pokud to jde, vyhněte se jim, nebo z nich vycházejte, ale dostatečně si je upravte. Originální a neokoukaný životopis je vždy lepší. Obloukem se vyhněte šabloně Europass – personalisté jí mají plné zuby a jen si uškodíte.
STÁHNOUT VZOR CV 2017
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *